אוסטרליה

אוסטרליה הרחוקה והמבודדת היא מדינה ענקית, המציעה למבקר שפע של אפשרויות. נהוג לחלק אותה באופן גס לשלושה אזורי טיול עיקריים, המזמנים חוויות שונות לחלוטין: החוף המזרחי, אזור האאוטבק והחוף המערבי.

אזור החוף המזרחי הוא המתוייר ביותר. ניתן למצוא בחלקו הדרומי עיירות חוף רבות המציעות חופי ים יפיפיים, עם גלים נהדרים לגלישה וסצינת מסיבות, ובחלקו הצפוני טיולים למספר שמורות טבע ייחודיות, ביניהן הגרייט ברייר ריף המפורסם. טיול לאורך החוף המזרחי יכול להיות מאד נוח, ויחסית זול יותר, מכיוון שקיימת בו תשתית גדולה מאד לתיירות, אך עם זאת החוויה שהוא מציע מאוד "תיירותית", וסביר שתרגישו שלא יצא לכם כל כך לראות את "אוסטרליה האמיתית".

אזור האאוטבק הוא למעשה מדבר, המשתרע על שטח עצום, ומכסה את כל החלק המרכזי של אוסטרליה. טיול באאוטבק הוא לרוב על הציר הראשי מדרווין לאדלייד החוצה אותו במרכזו, ועובר דרך אליס ספרינגס. בטיול באאוטבק תזכו לראות כמה מהעיירות הקטנות והמבודדות ביותר באוסטרליה ובעולם כולו, על טיפוסיהן המעניינים, וכן תופעות טבע מדהימות כגון סלעי ענק וחול אדום.

מערב אוסטרליה פחות מתויירת, ולכן מעבירה חוויה אותנטית יותר. יש כאן מספר נקודות יישוב מרכזיות, שביניהן מפרידים קילומטרים רבים, וכן מספר רב של שמורות טבע עם נופים ייחודיים. בנוסף, יש באזור ריף אלמוגים גדול, פחות מפורסם מהגרייט ברייר ריף, אך מרשים בפני עצמו.

דמוגרפיה

אוסטרליה מחולקת לחמש מדינות עצמאיות, המצויות תחת שלטון משותף: דרום אוסטרליה (South Australia), ויקטוריה (Victoria), ניו סאות' ווילס (New South Wales), קווינסלנד (Queensland), הטריטוריה הצפונית (Northern Territory) ומערב אוסטרליה (Western Australia).

לכל אחת מהמדינות יש בירה משלה, סמל משלה ואף חוקים משלה לכיוון השעון. כמו כן, תושבי המדינות השונות נוהגים להקניט זה את זה וקיימת מעיין תחרות סמויה ביניהם.

תושביה הילידים של אוסטרליה הם האבוריג'ינים, אשר חיו במשך אלפי שנים בשבטים, אך כיום מירב האוכלוסיה מורכבת מצאצאיהם של מתיישבים בריטים. בימים אלו האבוריג'ינים מהווים אחוז קטן בלבד מהאוכלוסיה, ורובם אימצו את אורח החיים המודרני, אם כי לא בהצלחה.